5 yaşındaki Muhammet protez bacağına kavuştu! "Oğlum artık yürüyüp, koşabilecek. Çok mutluyum"

  görünümler 970

Takvim

3 gün önce

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde gelişim geriliği nedeniyle 2 yıl önce sağ bacağı kesilen 5 yaşındaki Muhammed Hüseyin, bir hayırseverin desteğiyle protez bacağına kavuştu. Muhammed’in babası Sabri Hüseyin, “Oğluma protez bacak takıldı. Oğlum artık yürüyüp, koşabilecek. Çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Suriyeli ailenin 5 yaşındaki oğulları Muhammed’in, gelişim geriliği nedeniyle 2 yıl önce sağ bacağı kesildi. Muhammed, koltuk değneği ile yürümeye başladı. Muhammet'in sosyal medyada paylaşılan görüntüleri, çok sayıda kişi tarafından izlendi. Hayırsever bir vatandaş, Kızıltepe Kaymakamlığı’na ulaşarak Muhammed'e protez bacak için destekte bulunacağını söyledi.

PROTEZ BACAĞIYLA YÜRÜDÜ

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın talimatıyla Muhammed’in ailesine ulaşıldı. Kaymakamlık görevlileri, uzman ekiple aileyi ziyaret etti. Muhammed'in protez için ölçüleri alınarak, sipariş edildi. Hayırsever bir vatandaşın yardımı ile proteze kavuşan Muhammed, yeni bacağıyla yürüdü. Muhammed’in o mutlu anlarına Kaymakam Çam ve Kızıltepe Öksüz ve Yetimler Derneği üyeleri de tanıklık etti, Kaymakam Çam, “Bugün Muhammed yavrumuzun protez bacağının takıldığı gündür” diyerek, şunları söyledi:

“Koltuk değneğiyle görüntüsü sosyal medyaya düşmüştü. Muhammed’i izleyen herkes onun için seferber oldu. Bir hayırseverimizin yardımıyla Muhammed’in protez ayağını taktık. Hepimiz Muhammed kadar mutluyuz. Şu anda Muhammed’in mutluluğu gözlerinden okunuyor. Tüm hayırseverlerimize, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.”

‘OĞLUM ARTIK KOŞABİLECEK’

Muhammed’in babası Sabri Hüseyin, oğlunun artık değneksiz yürüyeceğini belirterek, “Çocuğumun görüntüleri sosyal medyaya düşmüştü, bundan haberimiz yoktu. Hayırseverler ve Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam bize ulaştı. Bir hayırsever tarafından Muhammed için protez bacak yapılacağını söyledi ve bugün de protez bacak takıldı. Oğlum artık yürüyüp, koşabilecek. Çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR
tolga Enver
tolga Enver 13 saatler önce
İsminin muhammed olması ne kadar güzel hayrı yapan güzel adama ben burdan teşekürlerimi sunuyorum Allah senden razı olsun bin kere tabi muhammedin ilk videosunu çekip paylaşan kardeşimin hayrıda başka neyse uzatmiyim hayrı ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun hem bu dünyada hep öteki dünyada rabbim canını acıtmasın muhammedim ( Amin)
Nuri Güzen
Nuri Güzen Gün önce
Allah yardım edenlerden razı olsun
Aykut ÖZEN
Aykut ÖZEN 2 gün önce
Içim gitti sana çocuk
aksakal8347
aksakal8347 2 gün önce
yardım yapmayı düşünen hisseden arzulayan isteyipye ondan önce davranıldığı için sevinçten üzülen ya herkesten ALLAH RAZI OLSUN
Betty Lynn
Betty Lynn 2 gün önce
MILLIONS.. FUCKINGS.. FOR 👉TURKEY & ERDOGAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Beyaz Show - "Bağdat" demekten kurtulamadı!
3:01
Ünlülerde Yatıya Kal !  | Doğan Kabak
25:27
Noluyo Ya ¿
görünümler 3,1 Mn
SUICIDE SQUAD 2 - ELEŞTİREL PARODİ
9:58
Filmler ve Filimler
görünümler 540 B
Esat Polat Güler: Sahte Hocanın Esat ile İmtihanı
8:23
Seksendört - Aklımı Geri Ver ( Official Video )
3:44
Poll Production
görünümler 17 Mn
Minik Muhammed protez bacağına kavuştu
1:16
TRT Haber
görünümler 3,1 B
Milli takımın uçak macerası
5:04
CNN TÜRK
görünümler 2 Mn
ALTAY - BUCASPOR  ''U10'' MİNİKLER FİNAL MAÇI
11:37
Başarı halısaha
görünümler 5 Mn
Suriyeli Muhammed protez bacakla hayata tutunacak
6:27
Kairat Nurtas - Кешір Алла
3:50
Kairat Nurtas
görünümler 4,5 Mn
SUICIDE SQUAD 2 - ELEŞTİREL PARODİ
9:58
Filmler ve Filimler
görünümler 540 B
İbrahim Selim ile Bu Gece #83 İpek Filiz Yazıcı, Ezgi Pekel
1:14:23
Zorlu Performans Sanatları Merkezi
görünümler 161 B
Soru Cevap - Güven Yalçın #1
8:26
Beşiktaş JK
görünümler 226 B