29 Ekim’de kapılarını açacak olan Atatürk Kültür Merkezi’nin son hali görüntülendi

  görünümler 120

Takvim

3 gün önce

’de kapılarını açacak olan ’nde son rötuşlar da yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde tabelasının da asılmasıyla açılışa sayılı günler kala 'nin içindeki son durum görüntülendi. Yenilenen binasıyla AKM’nin içerisinde opera salonu, tiyatro salonu, kültür sokağı, sanat galerisi, kütüphane, çocuk sanat merkezi, çok amaçlı salonlar, akustik konser salonları, kafe ve restoranlar bulunuyor.

Kırmızı kürenin içerisinde opera salonu

Toplam 95 bin metrekare inşaat alanı bulunan AKM'nin girişinde yer alan dev küre 15 bin özel seramik parçasından oluşuyor. Çelik konstrüksiyona sahip alan 2 bin 40 kişi kapasiteli opera salonu olarak dizayn edildi. Dev salon aynı zamanda 118 kişilik bir orkestrayı da alabilecek büyüklükte. Opera salonunun ışık, ses ve akustiği ise en son teknoloji malzemeler kullanılarak tasarlandı.

Tiyatro salonu 805 kişi kapasiteli

AKM'nin içerisinde opera binasının yanı sıra dev bir tiyatro salonu da var. Tiyatro salonu 805 kişi kapasiteli ve yine en son teknoloji malzemeler kullanılarak tasarlandı. Tiyatro salonunda ise hummalı çalışmaların devam ettiği dikkat çekiyor.

Yeni AKM binasının içerisinde yer alan Kültür Sokağı ise gün ışığından yararlanarak tasarlanmış. Kültür sokağında kafe, restoran, sanat galerisi, çocuk sanat merkezi, kütüphane ve çok amaçlı salon da bulunuyor.
Yeni AKM binası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98. Yıldönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla görkemli bir törenle kapılarını açacak.

YORUMLAR
the earth
the earth Gün önce
yıkın yerine wc yapın gelen giden isesin sıcsın 😂😂😂
Artvin Yusufeli yeni yol güzergahı ile ilgili açıklama
4:47
YUSUFELİ BELEDİYESİ
görünümler 328
42 Ünlü Kişinin Ölmeden Önceki Son Sözleri
8:55
Yasak Elma 116.Bölüm Fragmanı
0:54
dizi dizi
görünümler 389 B
Yargı 5. Bölüm Fragman
0:42
Yargı
görünümler 1,7 Mn
Yeni AKM'nin Tamamlanmış Hali İlk Kez Görüntülendi
4:43
Yasak Elma 116.Bölüm Fragmanı
0:54
dizi dizi
görünümler 389 B
Yargı 5. Bölüm Fragman
0:42
Yargı
görünümler 1,7 Mn
Adele - Easy On Me (Official Video)
5:32
AdeleVEVO
görünümler 21 Mn
Money or Backflip? #shorts
0:18
PANDA BOI
görünümler 2,8 Mn
AK PARTİNİN DOLAR YENİLGİSİNİN SONUÇLARI NE OLACAK?
1:1:36