Taksicilere turistler bile isyan etti: Türkiye'de taksiciler mafya olmuş

  görünümler 431

Takvim

4 gün önce

Taksim Meydanı'nda taksicilere yönelik denetimler devam ederken, Mısır uyruklu turist Kapalıçarşı'ya gitmek için durdurduğu taksilerin kendilerini almadığını söyleyerek isyan etti. Polis, turisti yolcu olarak almayan taksiyi 10 gün süreyle trafikten menetti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı sivil ve resmi ekipler, özellikle vatandaşların ve turistlerin yoğun olduğu Taksim Meydanı'nda denetim yaptı. Tak-ı Zafer Caddesi üzerinde kurulan kontrol noktasında polis ekipleri taksileri durdurup, aracın evrakını ve sürücü belgelerini inceledi.

TAKSİ BULAMAYAN TURİST İSYAN ETTİ

Denetimler sırasında ailesi ile polisin yanına gelen Mısır uyruklu turist, Kapalıçarşı'ya gitmek için durdurduklarını fakat hiçbir taksinin kendilerini kabul etmediğini söyleyerek, şikayette bulundu. Basın mensuplarına konuşan turist "Mısır'dan geldik, Kapalıçarşı'ya gitmek istiyoruz. Taksi bulamadık, bulduklarımız da 250 lira istedi, bu ücret bize pahalı geldi. Türkiye'de taksiciler mafya olmuş, dün de Levent'te bir AVM'ye gitmek istedik, fakat 150 lira istedikleri için yine taksiye binemedik" diyerek isyan etti.

TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Daha sonra kalabalık ailenin bir kısmını taksiye bindiren turistin, durdurmak istediği boş taksi durmayıp yola devam etti. Bunun üzerine polis, taksiciyi durdurdu. Taksi müşteri almadığı gerekçesi ile bağlanarak 10 gün trafikten menedildi. Ayrıca denetimlerde çalışma izni ve ruhsat süresi dolan, araç üstünde logoları bulunmayan, emniyet kemeri takmayan, evrakı eksik olan taksicilere de ceza yazıldı.

YORUMLAR
Kemal Oruc
Kemal Oruc 6 saatler önce
devlet bunlari kontrol etmekden ceza yazmakdan bikti taksiciler kanunsuzluk yapmaya bikmadi eeee demekki cezalar ya caydirici değil yada bu taxi problemleri çok abartiliyor , eğer bir sorun varsa çözümde vardir amma nedense yetkililerden çit yok çözüm yok
Pelin
Pelin 3 gün önce
Kesinlikle rezil bir halde umarım bu sorun acil çözülür ve hemen ardından şu egzoslarını bağırtarak gezen magandalara da gelir. Şu an gece 02:30 da yazıyorum evin önü, karşısı vs f1 pisti gibi sesten uyunmuyor bunlar her yerde kiminin balkonda saatlerce köpeği havlar kiminin arabası bağarır, sokağa çıksan taksicisi... İstanbul ve Türkiye kurtulsun artık bu bağnazlıklaradan 🙏🏼Çok ciddi cezai işlemler uygulansın alanında iddialı tüm MAGANDALARA!!!
Argentina 3-0 Uruguay I Eliminatorias a Catar 2022
4:56
İstanbul'da taksi denetimleri sürüyor!
1:13
Argentina 3-0 Uruguay I Eliminatorias a Catar 2022
4:56
Müge Anlı ile Tatlı Sert 13 Ekim 2021
2:11:57
Müge Anlı ile Tatlı Sert
görünümler 683 B
Kalp Yarası 16.Bölüm 2.Fragman
0:31
Süreç Film
görünümler 158 B
Worlds 2021 Grup Aşaması: 1. Gün
7:38:26
LoLespor
görünümler 232 B
Sükut-u Game (94.Bölüm) - Çok Güzel Hareketler 2
23:45
Çok Güzel Hareketler
görünümler 1,8 Mn
Melih her şeyi görüyor - Sadakatsiz 34. Bölüm
9:27
Yasak Elma 116. Bölüm Fragmanı
0:46
Yasak Elma
görünümler 1,5 Mn